Yeni yıla merhaba etkinliği

elifleyeniyilamerhaba

Geçtiğimiz günlerde harika bir yeni yıl etkinliğindeydim. Elif’in hazırladığı bu etkinlik özellikle çok sayıda katılımcının katılması ve bir sürü sponsora sahip olması açısından büyük çaplı diye nitelendirebileceğim bir etkinlik oldu. Elifcim o kadar uğraşmış ve iyi organize etmiş ki gerçekten takdire şayandı. Hemen övgülerimizi daha fazla uzatmadan detaylara geçelim.

Etkinlik İzmir Narlıdere’deki Essi güzellik salonunda yapıldı. Dürüst olmak gerekirse pek merkezi olmayan bir yer olduğu için başlangıçta pek istemedik ama Essi güzellik bizim için bir güzellik yapıp İzmir’in merkezi bir noktasından, ki demek istediğim yer Alsancak oluyor ( İzmir’i bilmeyenler boş verin yer isimlerini 🙂 ) , servis organize etti. Hem gidişte hem de dönüşte ulaşım konusundaki sorunlarımızı çözdüler. Gittiğimizde çok güler yüzlü bir şekilde karşılandık. Gittiğimiz yer güzellik salonu falan değil güzellik villasıydı desem daha doğru olacak.

kombin

Neler yaptık diye sorarsanız. Başlangıçta bol bol fotoğraf çekildik ve etrafta duran ürünlere şöyle bir göz gezdirdik. Daha sonra ise Essi bize küçük bir seminer verdi. Kendilerini tanıttılar ve yaptıkları uygulamalardan bahsettiler. Essi doktorlarından Dr. Banu Öztürk Ceyhan bize 4d slimming adını verdikleri zayıflama uygulamalarından bahsetti. Blogumu  ve youtube, instagram gibi sosyal medya hesaplarımı takip edenler beni az çok tanıyor. Şimdi ben size zayıflamayla ilgili bir şey söylesem bana güler, sen zayıflamaya çalışmak nedir bilemezsin ki dersiniz. Haklısınız. O yüzden ben pek bir yorum yapamam. Kısaca 4d slimming dedikleri işlem güzellik salonlarında kullanılan birçok işlemin farklı farklı zamanlarda bir arada kullanılması prensibine dayanan bir şeymiş diyerek geçiyorum. Daha sonra ise küçük bir kokteyl havasında Fruit Flowers ve Tatlımo’dan gelen leziz yiyecekleri yedik. Aslında yiyecek kısır, sarma gibi başka şeyler de vardı ama ortam o kadar kalabalık ve o kadar karışıktı ki, diğerlerinden yemek mümkün olmadı. Malesef o kokteyl kısmında bir kargaşa vardı hatta bazıları sonrasında ayrıldı. Ben de gitmeyi planlıyordum ama sonradan iyiki biraz daha kalmışım dedim.

Ben mi kazandım bakışı atarken yakalanmışım

Kokteyl sonrasında küçük sunumlar ve çekilişle hediye verme kısmı vardı. İşte esas eğlenceli kısma burada geliyoruz. Fruit Flowers’tan 1 tanesi büyük saksıda ve 2 tanesi de tepside olmak üzere 3 adet hediye verilecekti. İlki büyük saksıda olan keklerdi ve herkes kendisine çıkmasını istiyordu. Ben mi? Bana hiçbir zaman çekilişlerde bir şey çıkmaz. Bu yüzden çekilişle ilgilenmeyi geçin, dinlemiyordum bile. Telefonumla oynayıp sessiz duruyordum işte. Elif, Gözde dedi. Sanırım çekilişi dinlemem için bana sesleniyor diye düşünüp baktım. Efendim? dedim. Sana çıktı dedi. Büyük bir şaşkınlıkla hediyemi aldım. Sanırım evren bana mesaj veriyordu 🙂 . Eve götürürken biraz zor oldu ama yerken hepsi çok lezizdi. Bu arada Fruit Flowers’tan alışveriş yapmak isterseniz %30 indirim için  BLGO30 kodunu kullanabilirsiniz. Özel günlerde birine çiçek yollamak yerine leziz atıştırmalıklar, meyveler yollayabilirsiniz.  Arkasından Revox markası bize şampuanlarından bahsetti. Aramızda zaten memnuniyetle kullananlar varmış. Şampuanı tek başına kullanıldığında saçta kurumaya sebep olabiliyormuş ama saç kremiyle beraber kullanıldığında daha başarılı sonuçlar elde ediliyormuş. İddialarına göre saçların hızlı uzamasını sağlıyormuş. Bakalım deneyip göreceğim. Arkasından taraflar şekerleriyle sport-bonbons bize ürünlerini kısaca tanıttı. Şeker dediğime de bakmayın aslında. Pastil gibi içeriğine şeker olmayan diyabet hastalarının bile kullanabileceği bir şeymiş. Üstelik lisanslı ürün oldukları için kaplarını da daha sonra başka amaçlarda kullanabilirsiniz diye belirtmeden edemediler. Farmasi ürünleriyle kapanışımızı yaptık. Farmasi markası zaten son zamanlarda sıkça duyduğum ama henüz tanışmadığım bir markaydı. Bu arada dermokozmetik olduğunu da belirttiler ama ne kadar doğru bilmiyorum.

Ürünlerden bazılarını deneme fırsatım oldu. Hemen ilk yorumlarımı da paylaşmak istiyorum.

Teapot’tan gelen noel çayı isimli çay karışımına bayıldım. Teapot zaten zaman zaman gittiğim bir kafe olduğu için çayın kötü çıkacağını hiç düşünmemiştim.

G şeklindeki kocaman küpe çok orijinal geldi. Küpe olarak takabileceğimi pek sanmıyorum ama odama dekor olarak çok yakıştı. Zaman zaman ürün fotoğrafı çekerken de kullanabileceğim bir aksesuar olduğunu düşünüyorum.

Hindistan cevizi yağı seven birisi olarak Mira’nın yağlarından gelen yağa çok memnun oldum. Hindistan cevizi yağı alırken daima soğuk sıkım olmasına dikkat ederim. Bu yağın da böyle üretilmiş olması kalitesini direk ortaya koyuyor.

Daha önce hiç Bebak markasının ürünlerini kullanmamıştım. Güllü el ve vücut nemlendiricisi tamda ihtiyacım olduğu anda hızır gibi yetişti. Oldukça sıvı ve akışkan bir yapısı var. Azıcık ürün bile bu sayede geniş bir bölgeye yayılabiliyor. Nemlendirmesini oldukça başarılı buldum. Ben şimdiye kadar sadece el kremi olarak kullandım. Ellerim anında ürünü emdi, yumuşacık oldu ve mis gibi gül koktu. Kokusu ise tam ayarında. Buram buram kokan ağır bir koku kesinlikle değil. Masamın kenarına koydum. Gün boyunca ihtiyacım oldukça kullanıyorum.

fixliner

Farmasi markasından gelen ürünleri henüz deneme fırsatım olmadı ama renklerini beğendim. Elimdeki maskarayı bitirmeden yenisini açmak istemediğim içim maskarasını deneyemedim. Özellikle maskarasını deneyeceğim günü heyecanla bekliyorum. Geçenlerde arkadaşım Sevde bu maskarayı sürmüş ve onu gördüğümde takma kirpik var zannetmeme neden oldu. Hal böyle olunca da maskara konusunda beklentim oldukça yükseldi. Yinede kendim denemeden yorum yapmasam iyi olacak.

Fixliner aparatıyla kolay eyeliner çekmeyi vadediyor. Bu tarz ürünleri hep merak ediyordum. Ne kadar da iyi oldu bu fırsat. Meraktan sadece 1 kere denemiş olsam da gerçekten başarılı buldum. Eyeliner çekemeyenler için kurtarıcı bir ürün olabileceğini düşünüyorum.

İnstadudak aparatlarından da bahsetmem gerektiğini düşünüyorum. Üzgünüm bu ürünü almanız denemeniz konusunda sizi teşvik edemeyeceğim. Buraya yazdığım her yazıdaki her kelimenin bir sorumluluk taşıdığını düşünüyorum. Bana daha önce benzer ürün yapan bir firmadan da teklif gelmişti ama nazikçe reddetmiştim. Öncelikle ürünün yanlış kullanımlarda sağlığa zararlı olabileceğine dair yorumlar okuduğum için gözüm korktu. İnstadudak kullanma kılavuzunda nasıl kullanılacağını açıkça anlatmış ama yinede tedirgin oldum. Bu aparatları dudağınıza dayayıp içindeki havayı emerek vakum yapıyorsunuz ve bölgedeki kan arttığı için dudaklarda şişmeye neden oluyor. Fazla vakumlanırsa morarmalara da sebep olabiliyor. Korka korka 1 kere denedim. İlk seferinde 10 saniye falan tuttum pek bir etki göremedim. Sonrakinde 15 saniye denedim. Dudaklarım hafif şişmişti ama o görüntüyü pek sevdiğimi söyleyemem. Tabii zevk meselesi. Bence eğer dudaklarınızı kalınlaştırmak ya da dolgunlaştırmak istiyorsanız bir hekime danışarak dudak dolgusu yaptırmanız çok daha mantıklı olacaktır. Yinede karar sizin. İsterseniz ürünü deneyebilirsiniz.

Saçlarımı yakın zamanda radikal bir kararla kestirmiş hafif eserekli birisi olarak şimdi de saçlarım uzasın Revox şampuan büyük yardımcım olacaktır diye düşünüyorum.

Şampuan demişken Lesoleil markasının da şampuanı gelen ürünler arasındaydı. Ben ürünün üzerindeki “güneş görmeyen saçlar” ibaresine takıldım. Saçlarımız güneş görüyorsa (artık bu nasıl bir tabirse) kullanamaz mıyız? Diğer şampuanlardan onu özel yapan nedir? Böyle işte kafamda deli sorular var. Denedikten sonra yorum yapabileceğim.

Sosyal baskıcı bize sürpriz yapıp instagram fotoğraflarımızı elle tutulur hale getirmiş. Evde dekoratif amaçlarla kullanabilir, sevdiklerime verebilirim diye düşünüyorum. Belki de youtube videolarım için yeni bir arka plan tasarlarken kullanabilirim.

Benim etkinlikle ve ürünlerle ilgili düşüncelerim bu şekildeydi. Her zaman yazdığım yazılardan biraz daha farklı bir yazı olduğunun farkındayım. Bu ürünlerle ilgili görüşlerinizi, katıldığınız ya da katılmadığınız noktaları bana yorum olarak bırakabilirsiniz.

Bol fotoğraflı bu yazıdaki fotoğraflar hala bitmedi. O zaman diğer karelere de göz atalım.


Son olarak ürün fotoğraflarından sonra eklemeden geçemeyeceğim kızlarla çekildiğimiz birkaç güzel kare ile yazımı sonlandırıyorum.

Gizem, Pınar, Sevde ve Gözde

Meryem ve Gözde

Gözde, Meryem ve telefonuna bakan Seda

Tüm sponsorlar listesini de ilgilenenler için paylaşıyorum.

 • Vanilyalı oda spreyi – Ekoz Kozmetik
 • Yılbaşı kurabiyeleri – Kremma Butik
 • Siyah isimlikler – Pink Blue Atölye
 • Revox
 • Farmasi – farmasiofficial instagram hesabı
 • İkili resimler – Buum Design
 • Polaroid fotoğraflar – Sosyalbaskıcı
 • Kurabiye – Fun for Cookie
 • Etkinlik afişleri – Ece’nin hobisi
 • Christmas çayı – Tea and Pot
 • Natracare pedler
 • Tatlımo ve Fruit Flowers
 • Mira’nın yağları
 • Palmers bebek ve anne yağı
 • Martı yayınları
 • Instadudak
 • Fixliner
 • Juno aksesuar
 • Online içecek
 • Harf küpeler – Cinco de junio
 • Lesoleil

Yeni yazılarda tekrar görüşmek üzere.


231 people read this post.